Kategorie
Auto detailing

Sealant do lakieru samochodowego: 4 rzeczy, których nie wiesz

Co to jest sealant do lakieru samochodowego

Sealant do lakieru samochodowego to trwały środek hydrofobowy, odporny na kwasy, alkalia i rozpuszczalniki. Zapewnia znaczną ochronę przed promieniowaniem UV, które jest głównym powodem matowego lub wyblakłego lakieru. Dlatego też, warto zainwestować w ten produkt, aby utrzymać swój pojazd w doskonałym stanie przez długi czas.

czyszczenie lakieru samochodowego, czerwony lakier samochodowy, białe rękawiczki, męźczyzna myjący samochód, błyszczący lakier, połysk lakieru, oldtimer, zabytkowy samochód, pracownik myjni
Dobry sealant szybko i łatwo usunie zanieczyszczenia z lakieru

Innowacyjny sealant opiera się na silikonach i polimerach. Ten produkt oferuje nie tylko łatwość i szybkość aplikacji, ale także wiele korzyści.

Przed czym chroni Sealant do lakieru samochodowego

Dzięki temu środkowi zabezpieczającemu, wszelkiego rodzaju powierzchnie w samochodach są maksymalnie chronione przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak pyłki drzew, osady z kamienia, odchody ptaków, smoła, żywica, osady spalin i wiele innych.

Na jakich powierzchniach stosować sealant do lakieru

Sealant do lakieru samochodowego może być stosowany zarówno na pojazdach już zabezpieczonych powłokami ceramicznymi, jak i na pojazdach bez jakiejkolwiek ochrony. Po zastosowaniu tego produktu, wszelkie zanieczyszczenia można łatwo usunąć, a samochód pozostanie w doskonałym stanie.

Co więcej, sealant do lakieru gwarantuje długotrwały połysk, chroni powierzchnię przed elektrostatycznym naładowaniem i zapewnia odporność na wodę u zabezpieczonych pojazdów. Powłoka jest również odporna na ekstremalne temperatury, nawet do 300oC, co skutecznie chroni lakier przed wżeraniem się gorącego pyłu hamulcowego w felgi lub lakier samochodowy.

stary samochód, czerwony lakier samochodu, oldtimer, stary cabriolet, quick detailer, efekt użycia sealantu do lakieru, kostka brukowa
efekt użycia sealantu do lakieru

Korzyści płynące z użycia sealantu do lakieru samochodowego

  • Szybka i prosta aplikacja
  • Skuteczne działanie hydrofobowe, dzięki temu, woda z brudem swobodnie spływa, nie pozostawiając smug
  • Ochrona przed osadami z twardej wody
  • Dodanie wysokiego połysku, nadaje powierzchni samochodu atrakcyjny i estetyczny połysk
  • Wyostrzenie koloru – dzięki specjalnej formule, ten sealant wyostrza naturalny kolor lakieru, sprawiając, że samochód wygląda jeszcze bardziej efektownie
  • Efekt hydrofobowy, wysoki połysk i ochrona przed brudem utrzymują się nawet do 6 tygodni.

Podsumowując:

Sealant do lakieru samochodowego to produkt, który warto rozważyć do zabezpieczania samochodu. Jest prosty w użyciu, oferuje skuteczną ochronę, zapewnia trwałe efekty, łatwo się aplikuje i jest bezpieczny dla różnych powierzchni. Dzięki niemu Twój samochód zawsze będzie wyglądał świetnie i będzie zachowywał swój piękny wygląd przez dłuższy czas.