Kategorie
Dom i ogród Granit nanotechnologia Świąteczne porządki

Jak poradzić sobie z plamami na granicie?

Odpowiedź jest prosta – zastosuj na przyszłość impregnat do granitu! Granit jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków. Jego trwałość i elegancja są niezrównane. Niestety, granit ma jedną wadę – jest podatny na powstawanie plam. Od rozlanych kaw, wina, po olejek do aromaterapii, te uporczywe plamy potrafią zrujnować wygląd naszej pięknej powierzchni. Mamy dla Ciebie rozwiązanie – wypróbuj impregnat do granitu. Ten cudowny produkt jest stworzony, aby chronić Twój granit przed wszelkimi plamami, które mogą mu zaszkodzić.

Uciążliwe plamy na granicie

Plamy na granicie powstają przeważnie w wyniku użycia tłustych substancji roślinnych i zwierzęcych oraz parafiny. Tłuszcze zawarte w produktach mogą głęboko wnikać w kamień, nawet do 3 cm, w zależności od jego struktury i chłonności. Im twardszy kamień, tym mniejsze ryzyko powstania plam. Jednakże, w przypadku rzadszego kamienia, tłusta plama może wchłonąć się głębiej.

Aby przystąpić do impregnacji granitu – najpierw wyczyść powierzchnię profesjonalnym preparatem do czyszczenia granitu.

Impregnat do granitu działa na zasadzie tworzenia niewidocznego uszczelnienia powierzchni kamienia. To właśnie dzięki temu nanosząc impregnat na granit, zabezpieczasz go przed brudem i płynami, które mogą go zniszczyć. Nawet jeśli wylejesz na granit wino, czy kawę, plamy nie będą się osadzać i łatwo je będzie usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Co więcej, impregnat do granitu jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy odpowiednią ilość produktu nanieść na czystą i suchą powierzchnię granitu za pomocą pędzelka lub gąbki. Pamiętaj, aby równomiernie rozprowadzić impregnat i pozostawić go do wchłonięcia na około 10-15 minut. Po tym czasie usuń nadmiar impregnatu wilgotną ściereczką. To wszystko! Teraz twój granit jest o wiele bardziej odporny na plamy i trwały. Nie musisz się już martwić o rozlany sok, czy tłuszcz – impregnat do granitu daje Ci pewność, że Twoja powierzchnia zawsze będzie wyglądać jak nowa.

Łazienka z granitu. Powierzchnie narażone są na zabrudzenia z mydła, olejków, kremów, dlatego warto granit zabezpieczyć poprzez zastosowanie impregnacji.

Jeśli impregnat do granitu jest dla Ciebie nowością, to naprawdę warto spróbować. Zobaczysz, jak wiele łatwiej będzie utrzymać powierzchnie z granitu w nieskazitelnym stanie.