Kategorie
Dom i ogród nanotechnologia Świąteczne porządki

Jak uniknąć typowych problemów zorganizowania sylwestrowej domówki?

Mamy dla Was kilka prostych porad, które z pewnością pomogą Wam w przygotowaniach.

Menu

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest odpowiednie zaplanowanie menu. Oczywiście, możecie postawić na tradycyjne przekąski, takie jak koreczki, kanapki, ale dlaczego nie spróbować czegoś bardziej oryginalnego? Wyszperajcie kilka nietypowych przepisów na przekąski lub poproście swoich gości o przyniesienie ulubionego dania ze swojej kuchni. To doskonały sposób na zaskoczenie smakowymi kombinacjami!

Muzyka

Kolejny istotny aspekt to odpowiednia muzyka. Nikt nie chce spędzić Sylwestra w ciszy, prawda? Stwórzcie playlistę z najlepszymi hitami mijającego roku, aby każdy mógł szaleć na parkiecie. Zadbajcie również o różnorodność gatunkową, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli jednak nie jesteście pewni swoich umiejętności DJ-a, zawsze możecie skorzystać z gotowych playlist dostępnych w serwisach streamingowych.

Alkohol

Kluczowym elementem każdej udanej domówki jest oczywiście alkohol. Tutaj warto zachować rozsądek! Proponujemy przygotować różnorodne drinki dla swoich gości, ale pamiętajcie również o opcjach bezalkoholowych. Nie każdy chce zaczynać Nowy 2024 Rok z migreną, prawda? Pamiętajcie, aby mieć pod ręką odpowiednią ilość napojów bezpiecznych dla kierowców – zadbajmy o to, aby wszyscy dotarli do domów w całości.

Wygodne miejsca

Na koniec, ale równie istotne, pamiętajcie o odpowiedniej ilości miejsca dla każdego z Gości. Jeśli wasza przestrzeń jest ograniczona, zastanówcie się nad dodatkowymi miejscami siedzącymi lub wykorzystaniem innego pomieszczenia, dodatkowych siedzisk. Na transporterach z lemoniad wystarczy umieścić wygodne, miękkie poduchy. Nie chcecie przecież, aby ktoś musiał siedzieć na podłodze przez całą noc!

Uwaga na plamy

Jedna z najistotniejszych rzeczy podczas Sylwestra w domu: zabezpieczenie mieszkania przed plamami. Z uwagi na przekąski, dania, czy napoje – warto zabezpieczyć krzesła, fotele, sofy właściwym impregnatem przeciw plamom do tapicerek meblowych.

Podczas tańca często goście pląsają w rytm muzyki z napojami w rękach. Nie ma nic gorszego, niż wylane czerwone wino, czy kolorowy sok na dywan. Aby uniknąć maratonu po ścierki podczas przyjęcia sylwestrowego – zalecamy wcześniejsze zabezpieczenie dywanu przed plamami specjalnym impregnatem do dywanów, który jest oparty na nanotechnologii. Powstałe plamy na dywanie można szybko z łatwością usunąć wilgotną gąbką lub ściereczką. Preparat taki działa do 2 lat, co możesz wykorzystać podczas Sylwestra 2024.

Jeśli planujesz przyjąć gości na Sylwestra z noclegiem, pomyśl o zabezpieczeniu kabiny prysznicowej i płytek w łazience impregnatem do kabin prysznicowych, dzięki któremu ochronisz powierzchnie przed kurzem, brudem, mydlinami, kamieniem i innymi plamami, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas na uporczywym sprzątaniu łazienki po wyjeździe gości.

Mamy kilka prostych, ale skutecznych sposobów na uniknięcie typowych problemów związanych z organizacją sylwestrowej domówki. Pamiętajcie, że najważniejsza jest dobra zabawa i bezpieczeństwo Waszych gości. Bawcie się świetnie, świętując razem Nowy Rok! 

Wszystkiego dobrego w Nowym 2024 Roku!