Kategorie
Dom i ogród HoReCa nanotechnologia Odzież i buty Prezent pod choinkę Sport i rekreacja Świąteczne porządki

Istnieją produkty oparte na najnowszych badaniach naukowych, przekonaj się, jak można skutecznie usuwać plamy i brud

Nanotechnologia to naprawdę fascynująca dziedzina, która ma potencjał, aby zmienić nasze życie i sposób, w jaki usuwamy plamy i brud.

Co to właściwie jest chemia oparta na nanotechnologii?

Nanotechnologia odnosi się do procesów projektowania, produkcji i nadawania pożądanych cech nanocząsteczkom oraz nanomateriałom, których co najmniej jedna długość wynosi od 1 do 100 nm[5]. Naukowcy są w stanie tworzyć i modyfikować cząsteczki o bardzo małych rozmiarach, a to otwiera ogromne możliwości w różnych dziedzinach, w tym w czyszczeniu i zabezpieczaniu powierzchni przed szkodliwym działaniem różnych czynników.

Nano spray do impregnownia odzieży, butów, skór

Jednym z najpopularniejszych produktów opartych na najnowszych badaniach naukowych jest preparat do zabezpieczenia tkanin przed wilgocią, deszczem, śniegiem, brudem. Ten magiczny środek stwarza ochronę przed przemoczeniem i zanieczyszczeniami. To jakby mała armia żołnierzy szturmowych, gotowa do walki z każdą plamą i każdą inną niepożądaną warstwą.

zamszowe buty, zamszowy kapelusz, okulary słoneczne, czarne buty zamszowe, roztopiony snieg na ulicy zimą, śnieg na schodach, zacieki z soli na butach zamszowych, zaimpregnowane buty
Warto zaimpregnować buty i odzież zwłaszcza na zimę.

A co to oznacza dla nas?

Oznacza to, że możemy zapomnieć o frustrującym uczuciu przemoczenia, latem plamami z błota, kurzu, a zimą choćby nieestetycznej warstwie soli na butach. Wystarczy jedno delikatne spryskanie, a nanocząsteczki zrobią resztę pracy. Wyobraź sobie, jak to oszczędza czas i energię! Teraz będziesz mieć więcej czasu na robienie rzeczy, które naprawdę lubisz.

Nie tylko usuwanie plam jest dziedziną, w której chemia nanotechnologiczna daje popis

Produkty oparte na tej technologii są również przyjazne dla środowiska. Ze względu na swoją skuteczność, nie trzeba używać dużej ilości produktu, co prowadzi do mniejszej ilości odpadów chemicznych.

Nanotechnologia wykorzystywana jest między innymi w sektorze budowlanym, odzieżowym, motoryzacyjnym, HoReCa, a także w naszych domach i ogrodach.

Nanotechnologia jako skuteczne narzędzie w dbaniu o czystość powierzchni gresowych i terakotowych

Kolejnym przykładem jest choćby hydrofobowy impregnat do matowych płyt gresowych i terakoty. Przyjrzyjmy się mu dokładniej.

Specjalistyczny impregnat NANO-BAU STONE GRESS PROTECT, oparty na nanocząsteczkach krzemu, stanowi innowacyjne rozwiązanie w ochronie matowych płytek gresowych i terakoty przed zabrudzeniem i plamami. Dzięki unikalnej formule preparatu, zabezpieczone powierzchnie kamienne są odporne na plamy pochodzące z oleju, tłuszczu spożywczego, musztardy, wina i innych produktów spożywczych. Produkt ten nadaje się zarówno do użytku wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Co istotne, nie tworzy on warstwy lakieru, ani nie wpływa na przyciemnienie powierzchni. Jest doskonały do zabezpieczania płytek gresowych przed osadzaniem się kamienia w łazienkach.

kolorowa kuchnia z lat 60, zielona lodówka, gres, podłoga z płytek, płytki szachownica czarno-białe, kolorowe szafki kuchenne, blat kuchenny pomarańczowo-brązowy, żółty piekarnik, drewniane rolety, kolorowy okap kuchenny, kafelki kuchenne brązowe
Zabezpieczona kuchnia skutecznym preparatem do płytek przed plamami kuchennymi to zawsze dobra decyzja.
Zastosowanie impregnatu do gresu i terakoty:

Posadzki i tarasy, podłogi i wykończenia budynków wykonane z terakoty i gresu, wykończenia kabin prysznicowych, szkliwiona dachówka ceramiczna, klinkier i cegła szkliwiona, donice ceramiczne, lastriko

Główne zalety:

  • Doskonała ochrona przed zabrudzeniem i plamami
  • Skutecznie chroni przed olejem, ketchupem, musztardą, winem, kawą, colą, czy tłuszczami
  • Hydrofobizuje i chroni przed osadzaniem się kamienia
  • Nie wpływa na poślizg i nie nadaje podłożu połysku
  • Skutecznie chroni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych
Kobieta 50s 60s vintage otwiera napój w puszce, który się rozpryskuje, pop art kobieta, fioletowa bluzka, brązowe włosy, wystraszyć się, otwieranie puszki
Sposób na plamy z coli, pepsi, wina, ketchupu itp.? Plamy na płytkach gresowych, czy terakocie? Jest na to sposób. Zabezpiecz wcześniej powierzchnie specjalnym impregnatem opartym na nanotechnologii.

Pytanie: dlaczego marnować tyle produktu, skoro można osiągnąć ten sam efekt za pomocą mniejszej ilości?

Wynika to jeszcze z dużej nieświadomości konsumentów. Najczęściej nanotechnologia kojarzy się z czymś skomplikowanym, a jej produkty z wysoką ceną. Nic bardziej mylnego. Skuteczny preparat oparty na nanotechnologii można już nabyć za kilkanaście złotych. Dodatkową zaletą jest fakt, że jest wydajny, co nie skłania do kolejnego zakupu i wydania pieniędzy.

Tak więc, naszym zdaniem, chemia nanotechnologiczna to prawdziwa rewolucja w czyszczeniu i zabezpieczaniu! Dzięki nowym badaniom naukowym mamy teraz produkty, które radzą sobie z plamami i brudem w sposób niesamowicie skuteczny. Co więcej, są one przyjazne dla środowiska, co sprawia, że ​​jesteśmy jeszcze bardziej za nimi!